A két társaság tulajdonosai 2013 márciusában megállapodtak abban, hogy a TERC Kft. átveszi, a KONTROLL Kft. átadja az utóbbi által létrehozott és fejlesztett építőipari és technológiai adattárakat. Ezt követően a KONTROLL Kft. megszünteti az építőipari és technológiai adattárak fejlesztési és kezelési üzletági tevékenységét, valamint az ezekhez kapcsolódó számítógépes programok (szoftverek) fejlesztését, karbantartását és értékesítését.
A TERC Kft. ÖN normarendszere a jövőben az építőipari költségek tervezésének egyedüli adattáraként működik tovább, amely egyaránt szolgálja az építési tevékenységek színvonalának emelését, a kommunikáció, a folyamatok átláthatóságát, a verseny tisztaságát.
Az adattár átvételével és integrálásával a TERC Kft. ÖN normarendszere, illetve annak adattára hazánk egyetlen, az építőipari tevékenységek és technológiák döntő többségét lefedő adatbázisává válik. A KONTROLL adattár átvételével nem csak új anyagok, gyártók kerültek be a rendszerbe, hanem olyan új fejezetek is, mint például a technológiai szerelési munkák.
Az új adatok feldolgozása során vizsgáljuk a gyártókat, az egyes termékeket, a munkanem- és tételrend-kiosztást, az új és felújítási munkákra vonatkozó erőforrásokat, a műszaki adatokat, táblázatokat.
A TERC Kft. törekszik a KONTROLL Kft. partnereivel való együttműködésre. A két társaság megkeresi a szerződött cégek vezetését, segítjük őket abban, hogy a TERC adattárak és programjainak használatára átálljanak.
Egységes rendszer: Az ÖN rendszerébe kell beilleszteni a KONTROLL adattár hiányzó tételeit, amelyet át kell dolgozni az ÖN normarendszer alapelveinek, szabályainak megfelelően. Megszűnik a Kisipari Munkák (KÉMIR) adattár és egy adattár (ÖN) fogja tartalmazni az Új (ÉMIR) és Felújítási (FÉMIR) munkákat is, valamint a Technológiai Szerelési (TÉMIR) adattárakat is. Egyetlen egységes rendszert szeretnénk létrehozni és elfogadtatni a szakmával, amelyet több (kompatibilis) programrendszer fog lekezelni!
Tételszám: Mindenképpen változni fog, mert az ÖN egy strukturált tételszámrendszert tartalmaz, ebbe kell beilleszteni a megfelelő helyekre a tételeket.
Tételszöveg: A főtétel szövege nem tartalmaz sem a gyártóra, sem a termékre konkrét utalást, ezek csak az altételváltozatban jelennek meg, emiatt jelentősen át fog alakulni a tételek szövegezése.
Normák: Az ÖN normarendszer előírási és felmérési szabályaiban meghatározott értékek figyelembevételével kell átemelni (átdolgozni) a tételeket.